تاریخ : يکشنبه 18 آبان 1399
کد 8

برگزاری مراسم مجازی جشن آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)

مراسم جشن سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و تجدید بیعت با امام زمان (عج) به ابتکار و همت کانون قران و عترت دانشگاه هنر اسلامی تبریز و با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه و سخنرانی مسئول استانی نهاد دانشگاه های آذربایجان شرقی حجت الاسلام و المسلمین دکتر خدیوی به صورت مجازی (ویدیو کنفرانس) برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر خدیوی در این مراسم ضمن تبریک این مناسبت به عموم دانشجویان و اساتید و کارکنان دانشگاه از مسئولین برگزاری این برنامه در ابتدای سخنرانی به صورت ویژه ای تقدیر نمودند
ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت مباحث مهدویت در اسلام و کلام پیامبر و اهلبیت علیهم السلام و برخی از آیات قرآنی ریشه این بحث را کاملا قرآنی و روایی دانسته و بیان داشتند: ارزشمندی این مسئله به جهت خاتم الاوصیاء بودن حضرت حجت (ع) و مرتبط بودن آن با سرنوشت بشری از گذشته، حال و آینده است.
ایشان از واقعه غدیر به عنوان سرآغاز مسئله ولایت و امامت یاد کرده و خاطرنشان کردند در این روز حضرت نبی اکرم علاوه بر معرفی حضرت علی (ع) به عنوان جانشین و ولی بعد از خویش، مسئله امامت را تا حضرت مهدی موعود تبیین نمودند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز مسئله مهدویت را نیاز ضروری امروز جامعه بشری و لازمه آمادگی برای حکومت جهانی دانست که بنا هست زمین را پر از عدل و داد و خالی از جور و ستم کند.
در ادامه ایشان به سوالات مرتبط با مسئله مهدویت که توسط دانشجویان مطرح گردید پاسخ فرمودند

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 18 آبان 1399
  • ساعت 09
  • توسط ميرابوالفضل حسيني اصل
captcha refresh

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35539203-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.